pilamiasto pila
poznanmiasto poznan
gnieznomiasto gniezno
koninmiasto konin
lesznomiasto leszno
kaliszmiasto kalisz
piątek, 09 czerwiec 2017 08:22

WIELKOPOLSKI KIEROWCA ZAWODOWY - FINAŁ 2017

Czwarta edycja konkursu „Wielkopolski Kierowca Zawodowy”, który odbył się 8 czerwca 2017 roku w Bednarach, jest już rozstrzygnięta. Konkursowi towarzyszyła konferencja branżowa „Bezpieczeństwo w transporcie drogowym”.

Konkurs zorganizowany został przez Ogólnopolski Związek Pracodawców Transportu Drogowego (OZPTD) przy merytorycznym wsparciu Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego (WITD) w Poznaniu oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego (WORD) w Poznaniu. Honorowy patronat nad konkursem i konferencją objął Główny Inspektor Transportu Drogowego. Zmagania kierowców odbywały się w Sobiesław Zasada Centrum w Bednarach, ok. 30 km od Poznania.

Konkurs składał się z części teoretycznej - testów, które przygotowali inspektorzy WITD przy współpracy z poznańskim WORD-em oraz z części praktycznej. Tutaj znów zaangażowani byli inspektorzy wraz z przedstawicielami OZPTD. Z 28 kierowców, którzy przystąpili do konkursu, po testach, do części praktycznej zakwalifikowano 16. Rywalizowano w dwóch kategoriach: samochodu ciężarowego z przyczepą (kat. C+E) i autobusu (kat. D). Wszyscy startujący musieli zaliczyć konkurencje: z pierwszej pomocy, placu manewrowego i jazdy ekonomicznej po torze, czyli eco drivingu. Z dziewięciu kierowców autobusów, którzy przeszli część praktyczną, na podium stanęło trzech. Pierwszy był Wojciech Klarzyński, drugi Maciej Sarnowski, a trzeci Paweł Kukuła. Z kolei wśród siedmiu kierowców ciężarówek najlepsi okazali się kolejno: Krzysztof Rybiński, Sebastian Mikita i Ariel Kosztowny. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Konkursowi towarzyszyła konferencja „Bezpieczeństwo w transporcie drogowym”. Za stołem prezydialnym konferencji zasiedli: Wicewojewoda Wielkopolski Marlena Maląg, Szef Gabinetu Politycznego Ministra Infrastruktury i Budownictwa Łukasz Smółka, Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur, Dyrektor Gabinetu Głównego Inspektora Urszula Nowinowska  i organizator przedsięwzięcia Przewodniczący Zarządu Głównego Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Drogowego Piotr Litwiński.

Wśród zaproszonych do przedstawienia prezentacji z zakresu działania inspekcji znaleźli się Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur i Wielkopolski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego Aleksander Żołędziowski.

Całe przedsięwzięcie było okazją do zwrócenia uwagi na obecne trendy w kwestii bezpieczeństwa na drogach, szczególnie w odniesieniu do branży transportowej, a także nagrodzenia odznaczeniami państwowymi i odznakami resortowymi zasłużonych transportowców.

DYŻUR TELEFONICZNY
dziś od 9:00 do 15:00

Poznań

Olsztyn

Wrocław

Szczecin

61 656-77-21

89 533-63-47

71 326-51-65

91 311-56-40

 

ZGŁOŚ KONTROLĘ

AUTOKARU

Sprawdź

INFORMACJE
O FOTORADARACH
Delegatura Wielkopolska GITD

22 220 40 49

Okazywanie obrazów naruszeń z urządzeń
rejestrujących od poniedziałku do piątku
w godz. 08:00 - 14:00

WITD

W MEDIACH

Sprawdź

PRZECIWDZIAŁANIE

KORUPCJI

Zgłoś


Udzielanie informacji

w każdą środę
w godz. 9.00-15.00

(0-61) 656-77-21