piątek, 04 września 2015 10:56

OFICJALNE PRZEKAZANIE SAMOCHODÓW

3 września 2015 roku, przy okazji obchodów Święta Inspekcji, miało miejsce oficjalne przekazanie dwóch najnowocześniejszych radiowozów inspekcyjnych w Polsce wraz ze specjalistycznym wyposażeniem do wczesnego wykrywania zagrożeń środowiskowych.

Zakup został zrealizowany w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Budżetu Państwa w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Jesienią ubiegłego roku nasz Inspektorat złożył wniosek o dofinansowanie projektu "Wsparcie techniczne WITD w Poznaniu poprzez zakup dwóch specjalistycznych samochodów do wczesnego wykrywania i eliminowania zagrożeń środowiskowych w konkursie ogłoszonym przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego dla

Działania 3.6 "Poprawa bezpieczeństwa środowiskowego i ekologicznego"
Schemat VI "Zakup sprzętu specjalistycznego do zapobiegania i likwidacji skutków klęsk żywiołowych i poważnych awarii środowiskowych. Wsparcie techniczne krajowego systemu ratowniczo - gaśniczego"

W uroczystości przekazania sprzętu wzięli udział Wicewojewoda Wielkopolski Pani Dorota Kinal, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu Pani Hanna Grunt oraz Wielkopolski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego Sławomir Nastał wraz Sylwią Konieczną - zastępcą Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu. Licznie zgromadzeni goście Święta Inspekcji mogli zaznajomić się zarówno z wnętrzem zakupionych pojazdów, jak i specjalistycznym wyposażeniem czy zastosowanymi innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi.

Spośród wielu atutów najnowszych pojazdów wymienić trzeba choćby takie jak:

  • możliwość kontroli przestrzeni zamkniętych, pomiaru gazów wybuchowych, palnych, toksycznych, tlenu i dwutlenku węgla oraz innych związków znajdujących się w przestrzeni ładunkowej kontrolowanych pojazdów stanowiących potencjalne zagrożenie dla środowiska naturalnego Wielkopolski oraz jej mieszkańców (wyposażenie specjalistyczne, m.in. wagi drogowe do eliminowania pojazdów przeciążonych; dymomierz do kontroli spalin; miernik wielogazowy do pomiaru gazów, par palnych i wybuchowych, materiałów ADR; licznik Geigera do pomiaru promieniowania; sonometr do eliminowania zbyt głośnych pojazdów; zestaw do kontroli paliwa; kamera endoskopowa do kontroli miejsc trudnodostępnych; alkotesty; lustro inspekcyjne i wiele innych)
  • stworzenie nowych miejsc pracy poprzez zwiększenie liczby jednoczesnych kontroli drogowych z dwóch do trzech
  • zwiększenie skali i zakresu prowadzonych kontroli, co przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa środowiskowego na terenie regionu co wpływa na jakość życia mieszkańców regionu, ich poczucie bezpieczeństwa oraz przeświadczenie o skuteczności kontroli, a także na efektywniejsze funkcjonowanie systemu bezpieczeństwa dzięki wczesnemu wykrywaniu zagrożeń cywilizacyjnych
  • zastosowanie instalacji elektrycznej opartej na ogniwach litowo-polimerowych , niezależnych od akumulatorów fabrycznie zainstalowanych w pojeździe, zapewniający możliwość jednoczesnego użytkowania wszystkich wewnętrznych odbiorników prądu (tj. 3 komputerów, urządzenia wielofunkcyjnego, klimatyzacji, ogrzewania postojowego, oświetlenia), jak i bezawaryjną pracę przez gwarantowany okres 12-16 godziny bez konieczności włączania silnika. Wyeliminowano w ten sposób stare rozwiązania oparte na akumulatorach żelowych i agregatach prądotwórczych.

DYŻUR TELEFONICZNY
dziś od 9:00 do 15:00 

Opole: 609-102-197 
(w godz 8:00-14:00)

Rzeszów: 603-560-073

Katowice: 725-259-944 
(w godz 8:00-14:00)

ZGŁOŚ KONTROLĘ

AUTOKARU

Sprawdź

INFORMACJE
O FOTORADARACH
Delegatura Wielkopolska GITD

22 220 40 49

Godziny przyjęć interesantów: 08:00 - 14:00

AKADEMIA KROKODYLA
Sprawdź

WITD

W MEDIACH

Sprawdź

PRZECIWDZIAŁANIE

KORUPCJI

Zgłoś


Udzielanie informacji

w każdą środę
w godz. 9.00-15.00

(0-61) 656-77-21