pilamiasto pila
poznanmiasto poznan
gnieznomiasto gniezno
koninmiasto konin
lesznomiasto leszno
kaliszmiasto kalisz
piątek, 05 czerwiec 2015 12:29

MAMY ZWYCIĘZCÓW!

Zwycięzcami II Edycji Konkursu „Wielkopolski Kierowca Zawodowy” zostali pracownicy MPK Poznań. Najlepszym „Wielkopolskim Kierowcą Zawodowym” w kat. C+E został Grzegorz Sulejewski, w kat. D zwyciężył Wojciech Klarzyński.

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu wraz z Automobilklubem Wielkopolskim już po raz drugi zaprosił kierowców zawodowych do wspólnej zabawy jaką jest rywalizacja o tytuł „Wielkopolskiego Kierowcy Zawodowego”. Tym razem formuła konkursu została rozszerzona także o kierowców autobusów. Na konkurs zjechali kierowcy zawodowi z całej Polski - zarówno pasjonaci swojego zawodu jak i miłośnicy nowoczesnych pojazdów, którzy chcieli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności. W czasie tegorocznej edycji konkursu do zdobycia były dwa tytuły „Wielkopolskiego Kierowcy Zawodowego” w kat. C+E oraz D.

Finał konkursu odbył się 3 czerwca na Torze Poznań o godz. 9.00. Pierwszym zadaniem uczestników Konkursu było rozwiązanie testu teoretycznego podczas którego mogli wykazać się znajomością m.in. prawa o ruchu drogowym, pierwszej pomocy oraz ustawy o transporcie drogowym. Do testu przystąpiło 53 kierowców, w tym 4 panie. Na rozwiązanie pytań testowych uczestnicy mieli 30 minut. Do dalszego etapu konkursu zakwalifikowało się po 10 kierowców z każdej kategorii.

Finaliści musieli stawić czoło kolejnym konkurencjom. Do jednej z nich należał eco-driving, czyli styl ekonomicznego i bezpiecznego prowadzenia pojazdu, który jest mniej uciążliwy dla środowiska. Do zadania uczestników należało wykonanie dwóch przejazdów po Torze Poznań w jak najkrótszym czasie spalając przy tym jak najmniej paliwa. Dalszym krokiem przybliżającym do zdobycia tytułu „Wielkopolskiego Kierowcy Zawodowego” była konkurencja na placu manewrowym podczas której finaliści wykonując skomplikowane manewry mogli wykazać się swoimi umiejętnościami, precyzją i zręcznością w trakcie prowadzenia pojazdu.

Ostatnią konkurencją przed którą stanęli uczestnicy konkursu była pierwsza pomoc. Kierowcy mieli za zadanie m.in pomóc osobie nieprzytomnej znajdującej się w samochodzie.

Bezkonkurencyjni okazali się być pracownicy MPK Poznań. Najlepszym „Wielkopolskim Kierowcą Zawodowym” w kat. C+E został Grzegorz Sulejewski, w kat. D zwyciężył Wojciech Klarzyński. Otrzymali puchary oraz nagrody z rąk Wojewody Wielkopolskiego Piotra Florka - patrona honorowego konkursu oraz Sławomira Nastała Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego. Nagrodą główną za zajęcie I miejsca w kat. D była wycieczka autokarowa dla dwóch osób do Chorwacji lub Bułgarii ufundowana przez Wielkopolską Izbę Turystyczną, nagrodę wręczył właściciel biura podróży „Oskar”. Natomiast w kat. C+E zwycięzca otrzymał certyfikat uprawniający do odbioru dwóch opon ciężarowych ufundowany przez firmę Continental. Ponadto nagrody dla laureatów konkursu ufundował Mercedes-Benz MB Poznań, Lotos Paliwa, Firma Wydawniczo – Handlowo – Usługowa BBZ, Niepołomice Wydawca miesięcznika „Polski Traker” oraz Magazynu Pasażerskiego Transportu Drogowego „Polski Traker Bus”, Polska Izba Gospodarcza Transportu Samochodowego i Spedycji oddział Wielkopolski, Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce, portal etransport.pl, Auto- Handel- Centrum Krotoski- Cichy oraz Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego z terenu Wielkopolski. W trakcie finału przyznane zostały także wyróżnienia za poszczególne konkurencje, dla najmłodszego i najstarszego uczestnika, a także dla jedynej finalistki konkursu.

Jak podkreśla Sławomir Nastał - Wielkopolski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego „Konkurs to przede wszystkim sprawdzenie swoich umiejętności i dobra zabawa. Poza tym jest doskonałą okazją na spotkanie osób myślących o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. To także „pozytywna” rywalizacja między kierowcami, którzy mogą porównać swoją wiedzę i umiejętności na tle innych. Konkurs pozwolił wyłonić najlepszego kierowcę zawodowego w kat. C+E oraz D w 2015 roku. W ten sposób Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu zachęca specjalistów z branży transportowej do powiększania i rozwijania swojej wiedzy i umiejętności praktycznych, a co za tym idzie – wpływa na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.”

DYŻUR TELEFONICZNY
dziś od 9:00 do 15:00

Poznań

Olsztyn

Wrocław

Szczecin

61 656-77-21

535-729-066

71 326-51-65

91 311-56-40

 

ZGŁOŚ KONTROLĘ

AUTOKARU

Sprawdź

INFORMACJE
O FOTORADARACH
Delegatura Wielkopolska GITD

22 220 40 49

Okazywanie obrazów naruszeń z urządzeń
rejestrujących od poniedziałku do piątku
w godz. 08:00 - 14:00

WITD

W MEDIACH

Sprawdź

PRZECIWDZIAŁANIE

KORUPCJI

Zgłoś


Udzielanie informacji

w każdą środę
w godz. 9.00-15.00

(0-61) 656-77-21