pilamiasto pila
poznanmiasto poznan
gnieznomiasto gniezno
koninmiasto konin
lesznomiasto leszno
kaliszmiasto kalisz
poniedziałek, 17 luty 2020 11:05

NIEUDANA PRÓBA OSZUKANIA INSPEKTORÓW

Kierowca przejechał punkt kontrolny, ominął go i zatrzymał się kilkadziesiąt metrów dalej, przed rozpoczęciem czynności kontrolnych. Następnie wyskoczył z kontrolowanego pojazdu bez zgody kontrolującego.

13 lutego inspektorzy z leszczyńskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu działali na punkcie kontrolnym w Kościanie przy krajowej "piątce". Kontroli miał zostać poddany pojazd członowy polskiego przewoźnika, który przewoził materiały budowlane. Wtedy, tuż po otrzymaniu nakazu zatrzymania, kierowca przejechał punkt kontrolny, następnie ominął go i zatrzymał się kilkadziesiąt metrów dalej przed rozpoczęciem czynności kontrolnych. Bez zgody kontrolującego wyskoczył ze swego pojazdu pomiędzy ciągnik i naczepę, skąd chciał usunąć urządzenie zakłócające pracę tachografu.

Analiza danych cyfrowych potwierdziła, że kierowca w dniu kontroli, aż do momentu zatrzymania przez patrol ITD, rejestrował na karcie kierowcy oraz tachografie cyfrowym aktywność w postaci odpoczynku, zamiast jazdy. W związku z podejrzeniem przestępstwa wezwano patrol z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kościanie w celu złożenia dalszych wyjaśnień.

W trakcie kontroli na kierowcę nałożony został mandat karny na łączną kwotę 2.600 złotych za między innymi nierejestrowanie za pomocą tachografu na wykresówce lub karcie kierowcy wskazań w zakresie prędkości pojazdu, aktywności kierowcy lub przebytej drogi. Wobec przedsiębiorcy i osoby zarządzającej w firmie zostanie wszczęte postępowanie administracyjne.

DYŻUR TELEFONICZNY
już w najbliższy poniedziałek

Gorzów

Katowice

Kraków

Radom

95 72-55-101

32 42-88-150

12 416-51-22

48 629-87-43

ZGŁOŚ KONTROLĘ

AUTOKARU

Sprawdź

INFORMACJE
O FOTORADARACH
Delegatura Wielkopolska GITD

22 220 40 49

Godziny przyjęć interesantów: 08:00 - 14:00

WITD

W MEDIACH

Sprawdź

PRZECIWDZIAŁANIE

KORUPCJI

Zgłoś


Udzielanie informacji

w każdą środę
w godz. 9.00-15.00

(0-61) 656-77-21