pilamiasto pila
poznanmiasto poznan
gnieznomiasto gniezno
koninmiasto konin
lesznomiasto leszno
kaliszmiasto kalisz
piątek, 22 listopad 2019 10:53

PRZEWOZIŁ LUDZI, A NIE BYŁO MU WOLNO

Nielegalny przewóz osób przy pomocy aplikacji mobilnej odkryli inspektorzy z Poznania wraz z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej. Podczas kontroli ujawniono liczne naruszenia przepisów na kwotę 22 tysięcy złotych przez obywatela Ukrainy, do którego wezwana została Straż Graniczna.

20 listopada na terenie Poznania inspektorzy wraz z policjantami szukali kierowców, którzy wykonują przewozy osób w szarej strefie przy użyciu aplikacji mobilnych. Akcja prowadzona w godzinach porannych w rejonie dworca kolejowego przyniosła efekt w postaci zatrzymania pojazdu kierowanego przez obywatela Ukrainy. Ujawniono liczne naruszenia ustawy o transporcie drogowym na łączna kwotę 22 tysięcy złotych. Wśród nich znalazły się: wykonywanie transportu drogowego bez wymaganego zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego lub bez wymaganej licencji, wykonywanie przewozu okazjonalnego pojazdem niespełniającym odpowiedniego kryterium konstrukcyjnego. Kierowca nie miał też orzeczeń lekarskiego i psychologicznego o braku przeciwwskazań zdrowotnych i psychologicznych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy.

Ponadto inspektorzy mieli podejrzenia co do legalności wykonywania pracy przez zatrzymanego. Przybyły na miejsce kontroli patrol Straży Granicznej po analizie dokumentów zatrzymał kierowcę w celu złożenia wyjaśnień. Obywatel Ukrainy został przewieziony do placówki Straży Granicznej na Ławicy. W związku z brakiem zapłacenia nałożonej kaucji przez kierowcę i jednoczenie przewoźnika, pojazd którym był wykonywany nielegalny przewóz został na lawecie usunięty na parking do dalszego zabezpieczenia.

DYŻUR TELEFONICZNY
już w najbliższy poniedziałek

Gorzów

Katowice

Kraków

Radom

95 72-55-101

32 42-88-150

12 416-51-22

48 629-87-43

ZGŁOŚ KONTROLĘ

AUTOKARU

Sprawdź

INFORMACJE
O FOTORADARACH
Delegatura Wielkopolska GITD

22 220 40 49

Godziny przyjęć interesantów: 08:00 - 14:00

WITD

W MEDIACH

Sprawdź

PRZECIWDZIAŁANIE

KORUPCJI

Zgłoś


Udzielanie informacji

w każdą środę
w godz. 9.00-15.00

(0-61) 656-77-21