pilamiasto pila
poznanmiasto poznan
gnieznomiasto gniezno
koninmiasto konin
lesznomiasto leszno
kaliszmiasto kalisz
poniedziałek, 13 maj 2019 14:47

MIĘDZYNARODOWA WYMIANA TRÓJSTRONNA ITD W POZNANIU

Kontrola stanu technicznego pojazdów ciężarowych oraz wykrywanie niedozwolonych manipulacji w tachografach i systemach SCR/AdBlue – to najważniejsze zagadnienia szkolenia inspektorów transportu drogowego z Polski, Niemiec i Czech, które rozpoczęło się dziś w stolicy województwa wielkopolskiego i potrwa do piątku.

Podczas pierwszego dnia trójstronnych działań pod auspicjami europejskiej organizacji kontroli drogowej ECR (Euro Contrôle Route) oraz Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego udział w spotkaniu również wzięli Zastępca Głównego Inspektora Transportu Drogowego Łukasz Bryła, Dyrektor Gabinetu Głównego Inspektora Urszula Nowinowska oraz Wielkopolski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego Aleksander Żołędziowski.

Inspektor Aleksander Żołędziowski podczas powitania gości przypomniał, że od ostatniego spotkania w Poznaniu w ramach wymiany ECR minęło już dziesięć lat, a liczba inspektorów w województwie od czasu powstania inspekcji wzrosła kilkukrotnie.

„Manipulacje mają negatywny wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego, stanowią nieuczciwą konkurencję w stosunku do uczciwych przewoźników i kierowców. Techniki manipulacji są coraz doskonalsze, dlatego tak ważne jest wypracowanie wspólnych metod ich wykrywania. Takie spotkania jak dziś pozwalają na skuteczną wymianę wiedzy i doświadczenia w tym zakresie" – powiedział Łukasz Bryła Zastępca Głównego Inspektora Transportu Drogowego.

Urszula Nowinowska Dyrektor Gabinetu Głównego Inspektora podkreśliła duży potencjał organizacji ECR i jej wpływ na kraje członkowskie w podnoszeniu bezpieczeństwa na drogach poprzez organizowanie spotkań i wymianę doświadczeń. ,,Uczestnictwo w wymianach i warsztatach międzynarodowych stanowi wartość dodaną dla inspektorów, ponieważ oprócz możliwości dzielenia się wiedzą, podczas takich spotkań nawiązują się kontakty, które są nieocenione w codziennej pracy. Uważam, że bardzo ważne jest to, aby państwa zrzeszone w ramach ECR wykorzystały w pełni potencjał tej organizacji" – mówiła. Dyrektor Nowinowska przypomniała też, że Polska od 1 lipca przejmie od Niemiec prezydencję w ECR na lata 2019/2020.

Inspektorzy transportu drogowego z Wielkopolski oraz ich odpowiednicy z drogowych formacji kontrolnych z Niemiec i Czech pozostaną w Poznaniu do piątku. Zapoznają się z osiągnięciami w wykrywaniu manipulacji oraz kontroli stanu technicznego pojazdów. Wezmą też udział w praktycznych działaniach na drodze, które zostały zaplanowane na 14 i 15 maja.

DYŻUR TELEFONICZNY
już w najbliższy poniedziałek

Gorzów

Katowice

Kraków

Radom

95 72-55-101

32 42-88-150

12 416-51-22

48 629-87-43

ZGŁOŚ KONTROLĘ

AUTOKARU

Sprawdź

INFORMACJE
O FOTORADARACH
Delegatura Wielkopolska GITD

22 220 40 49

Godziny przyjęć interesantów: 08:00 - 14:00

WITD

W MEDIACH

Sprawdź

PRZECIWDZIAŁANIE

KORUPCJI

Zgłoś


Udzielanie informacji

w każdą środę
w godz. 9.00-15.00

(0-61) 656-77-21