pilamiasto pila
poznanmiasto poznan
gnieznomiasto gniezno
koninmiasto konin
lesznomiasto leszno
kaliszmiasto kalisz
czwartek, 28 marzec 2019 22:25

WITD PRZYJAZNE TERYTORIALSOM

Znaleźliśmy się wśród 13 firm i instytucji w Polsce, które są przyjazne żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej. Rywalizowaliśmy w konkursie na najlepszego pracodawcę zatrudniającego terytorialsów.

Podczas gali zakończenia pierwszej edycji konkursu o tytuł „Pracodawcy przyjaznego WOT” odebraliśmy obok innych finalistów specjalną nagrodę. Do odebrania zaszczytnego wyróżnienia zaproszony został Wielkopolski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego Aleksander Żołędziowski.

Konkurs organizowany przez Wojska Obrony Terytorialnej ogłoszono w połowie grudnia 2018 roku. Jego głównym celem było wyróżnienie pracodawców, którzy zatrudniają żołnierzy terytorialnej służby wojskowej i równocześnie wdrażają rozwiązania ułatwiające łączenie służby z pracą. Wśród kilkunastu kandydatur wytypowanych przez 12. Wielkopolską Brygadę Obrony Terytorialnej, eliminacje wygrał inspektor Żołędziowski i to on wszedł do ścisłego finału ogólnopolskiego. Kolejny etap, wyłaniający tylko jednego z trzynastu pracodawców finalistów, przeprowadziło Dowództwo WOT. Okazało się nim przedsiębiorstwo Port Lotniczy Olsztyn-Mazury Sp. z o.o.

Wręczenie wyróżnień odbyło się 27 marca na gali w Klubie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, wystosował list do uczestników. – Wojska obrony terytorialnej to jeden z moich priorytetów realizowanych na rzecz bezpieczeństwa. Tym bardziej więc dziękuję za waszą przychylność i otwartość. Pokazujecie, że w waszych instytucjach jest miejsce na pielęgnowanie wartości takich jak patriotyzm oraz służba ojczyźnie i innym obywatelom. Konkurs jest wyrazem wielkiego znaczenia, jakie mają dla terytorialsów relacje z pracodawcami – napisał.

Z kolei dowódca wojsk obrony terytorialnej gen. dyw. Wiesław Kukuła mówił, że terytorialsi łączą służbę wojskową z życiem rodzinnym i pracą zawodową. Ale uzyskanie właściwego balansu tych czynników jest możliwe tylko wtedy, jeśli pracodawca wspiera swojego pracownika, jeśli rozumie znaczenie jego służby w wymiarze nie tylko obronnym i społecznym, ale i biznesowym. Zauważyliśmy, że pewni pracodawcy robią to lepiej niż inni. I to jest powód naszego spotkania, dodał.

Przypomnijmy, że Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu zatrudnia czterech terytorialsów.

DYŻUR TELEFONICZNY
dziś od 9:00 do 15:00

Opole

Rzeszów

Katowice

609-102-197
(w godz 8-14)

603-560-073

725-259-944
(w godz 8-14)

 

ZGŁOŚ KONTROLĘ

AUTOKARU

Sprawdź

INFORMACJE
O FOTORADARACH
Delegatura Wielkopolska GITD

22 220 40 49

Godziny przyjęć interesantów: 08:00 - 14:00

WITD

W MEDIACH

Sprawdź

PRZECIWDZIAŁANIE

KORUPCJI

Zgłoś


Udzielanie informacji

w każdą środę
w godz. 9.00-15.00

(0-61) 656-77-21